Opus İmplant
  • Adresimiz
    HESKOOP Sitesi G Blok Ap. No:9
Opus İmplant

ARGE

Kuruluşumuzdan bu yana OPUS’un araştırma ekipleri olağanüstü kalite standartları sunan ürünlerimiz için onay sağlayan bilimsel veriler birikimi konusunda önde gelen klinikler, araştırma enstitüleri ve üniversitelerle yakın iş birliği içerisinde olmuştur. Malzeme yüzeyleri üzerinde çalışmalar yapılmaktadır ve yeni ürünler için teknik analizler yapılmaktadır. Uygulamalı araştırma, test ve analizlerle sektöre yeni sistemler ve ürünler kazandırmayı amaçlamaktayız.

ÜRETİM

Mühendisler, mekanik ve teknik uzmanlar imalat işlerinin bir parçası haline geliyor. Üretim aşamalarında getirilen tüm yenilikler ve bitmiş ürünlerin özellikleri, tutarlı ve derinlemesine çalışmaların yanı sıra dikkate değer yatırımların sonucudur.

KALİTE KONTROL

OPUS ürünlerinin yüksek kalitesi, sofistike üretim tekniklerinin ve kurallara uygun hassas kalite kontrolünün sonucudur. Ürünler, dünyanın en iyi teknoloji optikleri milimetrenin onda biri (1/10.000), yüksek hassasiyetli geçiş yöntemine sahip ölçüm cihazları ile farklı kalite kontrol sorumluları tarafından incelenmektedir. Tolerans dışı ürünler elenir.

Opus İmplant
Opus İmplant
Opus İmplant

TEMİZ ODA

Temiz oda, üretim ve araştırma amacıyla kurulan, havadaki toz ve diğer parçacıklardan mümkün olduğunca arındırılmış sıcaklık ve nem kontrollü çalışma ortamıdır. Yüzey işlem gördükten sonra implantlar paketlenmek için bu birime gelmektedir.Ürünlerimiz 3 aşamada paketlenerek sterilizasyon maksimum düzeye çıkarılmıştır.

Opus İmplant

ÖLÇÜM

Ölçüm cihazı ile implant iç ölçümü yapılmaktadır. Ürünleri tek başına görüntü ile kontrol edilemeyen numune özelliklerininin ölçümünü desteklemek için dokunma tetikli problar kullanılır. Cihazdaki bu yetenek son derece yüksek hassasiyetli ölçümler yapılmasını sağlamaktadır.

RA ölçüm cihazı ile yüzey pürüzlülüğü ölçümü yapılmaktadır. Yüzey pürüzlülüğü, bir ürünün kalitesini gösteren ve iki parçanın birleşim yüzeyinde etkili olan hassas bir kalite kriteridir. Yüzey pürüzlülüğü her zaman çenenin biyomekanik özellikleri ile uyumlu olması için makro ve mikro ölçüde iyi tasarlanmış olmalıdır.

RA yüzey pürüzlülük değeri; malzemenin merkezinden yukarı doğru oluşan profil dalgalanmalarının mutlak aritmetik ortalamasıdır. İmplant için aldığımız RA değerleri 2.5-3 µm’dir.

YÜZEY TEMİZLİĞİ

Üretimden çıkan ürünler kontrollü bir şekilde cihazımızda planlanan yıkama ve kurutma programımız ile temizlenmektedir. Temizleme sonucundan en yüksek başarı sonucu alınmaktadır.

Opus İmplant
Opus İmplant
Opus İmplant

Tüm Türkiye
Opus İmplant Bayileri

Dental İmplant Sistemleri